Intrygujące donice ogrodowe z blachy corten

0

Stal corten ma szerokie zastosowanie w projektowaniu ogrodów i krajobrazu. Nazywany jest stalą cortenową z uwagi na skuteczną odporność na warunki atmosferyczne.

donice ogrodowe duże z blachy corteb

Corten ma właściwości organiczne, które ewoluują, gdy stal zaczyna się starzeć. Kolory stali będą się zmieniać w zależności od reakcji na otoczenie, ostatecznie osiągną oranżową / rustykalną brązową patynę.

Zwykle donice ze stali corten będą dostarczane w stanie niezwietrzonym lub częściowo zwietrzałym. Po wystawieniu na działanie środowiska zewnętrznego rozpocznie się proces starzenia. Proces ten trwa kilka miesięcy, a stal corten ma okres reaktywnej patyny od 3 do 4 miesięcy w zależności od lokalizacji i klimatu.

Podczas procesu starzenia stal corten wytwarza węgiel spływający lub plamiący na sąsiednich materiałach, takich jak kamień lub beton.

Aby zminimalizować to możliwe zabrudzenie, wszystkie produkty ze stali corten są dostarczane z małymi nóżkami. Podnoszenie donice zapobieganie bezpośredniemu kontaktowi z materiałem podłogowym. Po początkowym okresie reaktywności stal cortenowa utwardzi się i samoistnie uszczelni z niewielkim lub zerowym wyciekiem węgla.

Jak wygląda proces starzenia donic z cortenu

Proces starzenia stali corten jest integralną częścią tego produktu i jako taki dostawca nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody wyrządzone otaczającym materiałom w wyniku wypływu węgla z produktów ze stali corten. Zaleca się zabezpieczenie każdej powierzchni, która może zostać uszkodzona podczas procesu starzenia cortenu.

Jakie mają zastosowanie donice stalowych corten?

Zwykle donice z cortenu przybierają kształt prostokąta lub kwadratu, w celu zwiększenia wytrzymałości wykonane są ze stali o grubości 2 mm. Donice z blachy corten są niekonwencjonalną alternatywa dla aranżacji ogrodów, tarasów i balkonów. Donica znakomicie wpisuje się w przestrzenie urządzone w stylu skandynawskim, rustykalnym, loftowym, industrialnym, a także w wielu innych stylach nowoczesnych. Niepowtarzalny wygląd stali corten przyciągnie również uwagę w przestrzeni miejskiej. Donice stalowe z cortenu zdobią obejście kawiarni, parku i promenady. Donice wykonane z osobliwego cortenu są niezwykle trwałe i odporne na trudne warunki atmosferyczne. Rewelacyjny, przyciągający wzrok wygląd donic z cortenu oraz ich liczne walory użytkowe są doceniane przez szerokie grono urbanistów oraz projektantów wnętrz i ogrodów.

Donice z cortenu to prawdziwy majstersztyk sztuki, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i popularnością wśród naszych klientów. Dzięki  wbudowanemu systemowi odprowadzania wody pochodzącej z nadmiernych opadów, donice ze stali corten znacząco ułatwiają znamienną pielęgnację roślin, chroniąc je przed zalaniem. Dodatkowo, donice ogrodowe corten, dzięki solidnej budowie i stabilnej  stosunkowo ciężkiej podstawie nie przysparzają nam zmartwień polegających na przygotowaniu podłoża i ochrony przed wiatrem. 

Dodaj komentarz