Pięć kluczowych zalet donic biurowych

0
donice biurowe

Ludzie mają wrodzone pragnienie łączenia się z naturą, zjawisko powszechnie znane badaczom jako biofilia. Niestety, ten związek ze środowiskiem nie zawsze jest zintegrowany z przestrzeniami przemysłowymi, co może stać się problematyczne, gdy spędzamy większość dnia w takich środowiskach. Badania wykazały, że inwestowanie w rośliny doniczkowe i biurowe może przynieść znaczne korzyści dla pracowników, a co za tym idzie dla Twojej firmy, czyniąc je integralnym elementem projektowania biura.

Celem naszej firmy jest wspieranie i przyczynianie się tam, gdzie to możliwe, do przywracania równowagi w naszym ekosystemie poprzez wykorzystanie zwiększonego poziomu CO2 z korzyścią dla Ziemi. Oto główne powody, dla których wprowadzenie donic do miejskich przestrzeni roboczych jest opłacalnym przedsięwzięciem:

Poprawa jakości powietrza i oddychania

Nie jest tajemnicą, że kiedy oddychamy, nasze ciała pobierają tlen i uwalniają dwutlenek węgla do powietrza. U roślin proces ten jest odwrotny; pobierają dwutlenek węgla i uwalniają tlen, znany jako fotosynteza. Badania wykazały, że rośliny w pomieszczeniach mogą pomóc zredukować poziom CO2 o około 10% w klimatyzowanych biurach, więc im więcej roślin dodasz, tym lepsza jakość powietrza dla wszystkich w pomieszczeniu!

Ponadto, ze względu na zapotrzebowanie na papier, książki, tusz do drukarek i inne materiały edukacyjne, poziom lotnych związków organicznych (VOC) może być podwyższony w warunkach biurowych. Nowoczesne, szczelne budynki z kontrolowanym klimatem wychwytują LZO w pomieszczeniach, powodując cyrkulację zanieczyszczonego powietrza. Niedawno zakończone badania przeprowadzone przez NASA wykazały, że poprzez fotosyntezę rośliny bezpośrednio pomagają w oczyszczaniu uwięzionego powietrza, usuwając toksyny nawet o 87%. Dzięki temu pracownicy mogą oddychać czystszym powietrzem.

Redukcja chorób i absencji

Czy wiesz, że wilgotność powietrza pomaga również zapobiegać problemom z oddychaniem? To prawda! W ramach procesu fotosyntezy rośliny uwalniają parę wodną, ​​która zwiększa wilgotność wokół nich. Badania przeprowadzone przez Norweski Uniwersytet Przyrodniczy wykazały, że wprowadzenie roślin do pomieszczeń biurowych w celu poprawy wilgotności znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo zmęczenia, bólów głowy, bólu gardła, objawów grypopodobnych i suchego kaszlu nawet o 60%! Świadczenie to oznacza, że ​​ogólny stan zdrowia Twoich pracowników ulegnie poprawie, co doprowadzi do zmniejszenia zwolnień lekarskich. To sytuacja korzystna dla wszystkich!

Mniej stresu i lepsza produktywność

Ostatnie badania terenowe przeprowadzone w Norwegii sugerują, że rośliny mają pozytywny wpływ zarówno na samopoczucie psychiczne, jak i fizyczne. Według University of Technology w Sydney obecność roślin w miejscu pracy spowodowała znaczne zmniejszenie stresu, napięcia i niepokoju wśród pracowników. Szacuje się, że „tylko jedna donica na miejsce pracy może znacznie poprawić samopoczucie pracowników, a tym samym wydajność i zaangażowanie”.

Zwiększona uwaga

Ze względu na wyżej wymienione korzyści płynące z roślin, pracownicy doświadczają zwiększonej koncentracji w środowiskach biurowych zawierających liczne rośliny. Badanie przeprowadzone w Royal College of Agriculture w Cirencester wykazało, że uczniowie wykazywali o 70% większą uwagę, gdy byli nauczani w klasach z roślinami w porównaniu z klasami pozbawionymi ich.

Podnieś estetykę i kreatywność biura

Jeśli chodzi o globalne środowiska biurowe, nawet 1 na 5 osób nie ma elementów naturalnych w swoim miejscu pracy, a prawie 50% pracowników nie ma dostępu do naturalnego światła! Teoria przywracania uwagi sugeruje, że ekspozycja na naturalne elementy estetyki biurowej może przełączyć mózg na inny tryb przetwarzania, umożliwiając pracownikom poczucie bardziej zrelaksowanego i kreatywnego działania.

Raport Human Spaces z 2015 roku wykazał, że pracownicy pracujący w biurach z elementami naturalnymi uzyskiwali o 15% wyższą kreatywność w porównaniu z pracownikami bez takich elementów. Dlatego, zwłaszcza jeśli pracownicy mają ograniczoną ekspozycję na elementy naturalne, włączenie roślin do przestrzeni biurowych jest kluczem do stymulowania kreatywności pracowników.

Ile roślin potrzeba, aby czerpać te korzyści?

Aby poprawić zdrowie i zmniejszyć zmęczenie i stres w biurze, umieść rośliny tak, aby każda osoba miała dostęp do zieleni, niezależnie od tego, czy jest to mniejsza roślina między dwiema osobami, czy kilka większych donic na mniejszej przestrzeni.

Udokumentowano, że w celu poprawy zdrowia oraz zmniejszenia zmęczenia i stresu w przestrzeniach komercyjnych wymagana jest jedna duża roślina (doniczka o średnicy 20 cm lub większej) na 30 metrów kwadratowych. Jeśli Twoim celem jest oczyszczanie powietrza w środowisku miejskim, na powierzchni 600 metrów kwadratowych potrzebujesz od 15 do 18 roślin w doniczkach o średnicy od 15 do 20 cm.

Jakie rośliny są najlepsze do biura?

Nie wszystkie rośliny nadają się do środowisk biurowych, dlatego należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak dostępne naturalne światło i częstotliwość podlewania. W przestrzeniach miejskich sukulenty, rośliny kauczukowe i lilie pokojowe prawdopodobnie będą się dobrze rozwijać, ponieważ skutecznie usuwają toksyny z powietrza bez konieczności codziennego podlewania.

Interesują Cię rozwiązania firmy, która może dostarczyć rozwiązania dla Twojego środowiska biurowego?

Zapoznaj się z naszą ofertą donic komercyjnych, przejrzyj wszystkie nasze projekty donic komercyjnych i skontaktuj się z nami już dziś!

Dodaj komentarz