Kominki i grille ogrodowe z blachy corten

0

Eksponowane tu kominki ogrodowe zrobiono ze stali corten. Przystosowane są do palenia drewna i brykietu. W Niekonwencjonalnym wykonaniu mogą być uzbrojone w magazynek na surowe drewno.

kominek-ogrodowy-z-grille-corten

Kominki charakteryzuje nowoczesne innowacyjne wykonanie, dopasowane do wystroju tarasów i ogrodów w stylu awangardowym, modernistycznym. Dysponują wieloma zaletami, chociażby takimi jak ciepło żywego ognia, oferują wyszukany wygląd no i skutecznie odstraszają owady takie jak komary. Blacha corten, z której zbudowane są kominki z opcją grilla zapewnia dobre magazynowanie ciepła, brak uszkodzeń mechanicznych, wytrzymałość na czynniki zewnętrzne jak warunki pogodowe i atrakcyjny wygląd. Stal corten ceniona jest za innowacyjny kolor, który osiąga na etapie dojrzewania oraz właściwości mechaniczne. Kominki wykonane na zamówienie mogą posiadać specjalne kieszenie pod paleniskiem na polany surowego drewna i inny opał, umożliwiając w ten sposób łatwą obsługę i bezproblemowe podtrzymywanie ognia. Inne modele kominków ogrodowych mają z premedytacją wycięte laserem estetyczne nieszablonowe wzorki, które bardzo ładnie podnoszą estetykę przy grzbietach kominka, a wieczorem rzucają interesujące różnokolorowe cienie na taras i ogród.

Kominek ze stali corten z funkcją grilla przetrwa lata

Kominki w celu zwiększenia parametrów technicznych i podniesienia wytrzymałości końcowej wykonuje się ze stali corten o grubości 3 mm. w gatunku gwarantującym wyjątkową jakość. Jest to bez wątpienia znakomity zamiennik dla najbardziej popularnych kominków ogrodowych, czyli tych wykonanych z kamienia, ponieważ nie mają tendencji do pękania jesienią i zimą z powodu niskich temperatur i częstych opadów deszczu lub śniegu. Kominek corten z opcją grilla jest niezwykle odporny na trudne warunki atmosferyczne dzięki właściwościom stali corten, która dzięki zawartości pierwiastków stopowych takich jak miedź, chrom, nikiel i fosfor jest znacznie trwalsza w porównaniu do innych popularnych materiałów stalowych, a przy tym nie rdzewieje jak popularna stal węglowa.

Jesteśmy pewni, że kominek z cortenu będzie służył Państwu przez wiele sezonów w doskonałym stanie. Może pozostawać w Waszym ogrodzie przez cały rok bez obawy o uszkodzenie jego konstrukcji. Można wykorzystać jego walory użytkowe również zimą, posłuży jako grzejnik tarasowy lub balkonowy. Oprócz możliwości rozgrzania się podczas wieczornych spotkań z przyjaciółmi na tarasie lub w ogrodzie, nasz kominek stanowi również doskonałe uzupełnienie samej architektury ogrodowej. Znakomicie prezentuje się w zestawieniu z niemal wszystkimi nowoczesnymi stylami ogrodów przydomowych, ale również i komercyjnych. Obecność kominka z funkcją grilla, a nawet wędzarni w Twoim ogrodzie z pewnością zostanie zauważona i doceniona przez Twoich gości.

Dodaj komentarz