Stwórz magiczny i nostalgiczny ogród księżycowy

0
ksiezycowy-ogrod-marzen i snów

Przedłuż swój czas na świeżym powietrzu dzięki nocnej oazie białego ogrodu

Długie letnie dni są idealne na relaks i wylegiwanie się w ogrodzie. Po zachodzie słońca ciemność przemienia ogród w magiczne miejsce. Odgłos śpiewu świerszczy, widok wschodzącego księżyca, kwiatowe zapachy unoszące się w łagodnym wieczornym wietrze to chwile do delektowania się. Księżyc lub białe ogrody spopularyzowano wiele lat temu jako sposób na wzbogacenie wysublimowanych wieczornych doznań.

CZYM JEST OGRÓD KSIĘŻYCOWY?

Ogrody księżycowe obejmują rośliny o białych kwiatach i srebrnych lub różnobarwnych liściach, które można zobaczyć w odbitym świetle księżyca, tworząc poczucie tajemnicy i romansu. Księżycowe ogrody zawierają również kwiaty o wyraźnym wieczornym zapachu, który potęguje doznania. Jasny krajobraz i akcesoria dodatkowo podkreślają nocną atmosferę.

W ciemności nasze oczy widzą tylko ograniczone spektrum kolorów i kontrast. Białe kwiaty nabierają blasku, zdając się unosić w powietrzu, gdy kontrastujące zielone liście znikają w ciemności, tworząc magiczny efekt. Gdy zapada noc, nasze zmysły są wyostrzone i stajemy się bardziej dostrojeni do widoków, dźwięków i zapachów natury. Otoczenie zewnętrzne staje się doświadczeniem zmysłowym.

WZÓR OGRODÓW KSIĘŻYCOWYCH

Nie musisz ozdabiać całego swojego podwórka w księżycowych roślinach ogrodowych. Nawet niewielka część patio lub zaciszny zakątek podwórka można przekształcić w nocne sanktuarium, kameralne miejsce na spokojną refleksję lub miejsce na kieliszek wina z przyjaciółmi.

  • Ustaw księżycowy ogród, gdzie jest łatwo dostępny, lub wybierz miejsce, które można oglądać z patio, werandy lub z wnętrza domu.
  • Wybierz otwartą przestrzeń, która pozwoli na obserwację gwiazd i oświetlenie księżyca.
  • Zwróć uwagę na grę światła i cienia, która może uwydatnić tajemniczość i intrygę.

Rozszerz motyw.

Aby jeszcze bardziej podkreślić niebiański motyw, włącz rośliny z kwiatami w kształcie gwiazdy, utwórz grządki w kształcie półksiężyca, dodaj akcesoria w kształcie gwiazdy i księżyca lub zawieś sznur migoczących świateł, aby symulować gwiazdy. Użyj swojej wyobraźni i baw się dobrze!

Dodaj komentarz