Kreatywne pomysły na drewnianą donicę

0

Letni ogród po prostu nie jest kompletny bez pięknych donic zawierających piękne warzywa i zioła. Bez względu na to, jaki wygląd chcemy uzyskać, warto przeczytać co jest na topie.

ozdobne donice drewniane

Oto lista kreatywnych sposobów sadzenia w stylowych drewnianych donicach.

Dla początkującego szefa kuchni 

Dlaczego nie posadzić ziół w doniczce? Nie tylko sprawią, że ogród będzie wyglądał wyjątkowo pięknie i nadadzą mu bardziej niesamowite odcienie zieleni, ale także dodadzą mu celu. Dodanie aromatycznej mięty, rozmarynu, tymianku lub bazylii może być bardzo pomocne w kuchni. Dodanie trawy cytrynowej do środka tych ziół, pozwoli uzyskać bardziej efektowny wygląd.

Jasne i odważne

Jeśli lubimy jasne kolory, wiemy, czego potrzebujemy. Do jasnych różów odpowiednie będą rododendrony lub azalie lub begonie i dalie. Możemy pójść o krok dalej, aby uzyskać różowy kolor? Dlaczego nie posadzić własnego drzewa wiśni! W przypadku żółci podstawowym kwiatem jest słonecznik, znawcy mówią, sam w sobie jest piękny, ale połączenie go z żonkilami i tulipanami może naprawdę nadać ogrodowi jasny i przestronny letni klimat, na jaki zasługuje. W przypadku kwiatów o chłodniejszym kolorze, na przykład niebieskim i fioletowym, dobre będą delphinium i hortensje.

Zostaw to zielone

Może się to wydawać niezwykłe, ale utrzymywanie zieleni może ulepszyć ogród i posiadaną trawę, nadając ogrodowi „pełny” charakter. Możemy posadzić trochę kapusty zielonej, aby uzyskać łatwy i wszechstronny wygląd południowego ogrodu, który nie tylko dobrze wygląda, ale także dobrze smakuje! Aby naprawdę zacząć działać, spróbujmy posadzić inne warzywa i warzywa liściaste, takie jak kapusta, por, ziemniaki lub kalafiory. Zieloni działają dobrze z prawie każdym pojemnikiem, więc nie możemy się pomylić! 

Pokażmy prawdziwe oblicze

Zwykle mamy coś wyjątkowego, co kochamy i chcemy zaprezentować w swoim ogrodzie? Może to drużyna piłkarska lub inna drużyna sportowa, może to jedna z flag dumy, a może to po prostu jedna z naszych ulubionych kombinacji kolorystycznych, uwzględnijmy ją w estetyce ogrodu podczas sadzenia donicy. 

Rośliny odporne na suszę

Wypełnienie pojemnika gładkimi kamieniami, kamykami i piaskiem oraz dodanie soczystej rośliny, takiej jak agawa, z pewnością ożywi nasz ogród, nadając mu lekko pustynny charakter! Ten rodzaj roślin jest szczególnie dobry, jeśli mieszkamy w gorącym, wilgotnym klimacie, ponieważ nie wymagają dużo wody ani konserwacji. 

Nie komplikuj

Dodanie czegoś prostego, na przykład pojedynczego drzewa lub krzewu róży, to fantastyczny sposób na wykorzystanie drewnianej donicy. Możemy nawet dodać gigantyczne stokrotki lub inną roślinę łąkową, aby uzyskać prosty, ale elegancki wygląd w stylu wiejskim. Jeśli szukamy czegoś bardziej współczesnego, pojedyncza juka lub kordylina będą odpowiednie.

Pokarm dla pszczół 

Wszystko o wykorzystaniu pszczół do zasilania ogrodu? Dlaczego nie wypełnić swojej drewnianej donicy po brzegi polnymi kwiatami? Te rośliny jednoroczne są świetne dla pszczół, motyli i pomagają w zapylaniu ogrodu. Co więcej, zestawy tych nasion są niedrogie i dają obfitość kolorów i różnorodnych kwiatów. 

Znalezienie idealnej drewnianej donicy do ogrodu 

Wyspecjalizowane firmy są ekspertami w dziedzinie donic i ogrodów, dlatego wiemy, że mamy drewnianą donicę, która będzie idealnie pasować do naszego ogrodu. Z reguły donice są w odcieniu naturalnego materiału, możemy je również pomalować samodzielnie na wybrany kolor.

Czasami szukamy czegoś stylowego i odważnego? Donice drewniane to jeden z bestsellerów, najlepszy wybór do każdego ogrodu wymagającego modernizacji. Takie donica wyglądają fantastycznie z każdą rośliną, co czyni je idealnym wyborem dla tych, którzy chcą poeksperymentować ze stylem swojego ogrodu. Szukamy eleganckiego akcentu?  Donice  drewniane są smukłe i wysokie, dzięki czemu świetnie nadają się do przechowywania małych drzewek, okrągłych krzewów lub delikatnych kwiatów. Rośliny poczują się królewsko w donicach drewnianych, to uderzająca opcja na każde patio, idealne do krzewów lawendy i róż. 

Oczywiście to tylko kilka z wielu opcji dostępnych, a każda z donic może zawierać wszystko, co chcemy. Aby zobaczyć całą ofertę drewnianych donic, warto odwiedzić odpowiednią kategorię na naszej stronie internetowej. 

Drewniane donice nie są w naszym stylu? W innych artykułach znajdziemy szeroką gamę nowoczesnych donic, od włókna szklanego i włóknistego po stal cortenowską i terakotę.

Dodaj komentarz