Mozaika gresowa – w jakich aranżacjach najlepiej się sprawdzi?

0

Gres mozaikowy cieszy się coraz większą popularnością wśród wielu nowoczesnych aranżacji wnętrz. Nic dziwnego, gdyż ten uniwersalny materiał świetnie sprawdzi się w niemal każdej otoczce.

gres w pokoju

W jaki sposób możemy wykorzystać mozaikę gresową i w jakich rodzajach oraz stylach pomieszczeń najlepiej się ona odnajdzie? Zapraszamy do lektury!

Pomysłem na dodatek do mozaiki gresowej mogą być ozdobne listwy, które jednocześnie zadbają o właściwe wykończenie.Zarówno przy wyborze mozaiki gresowej, jak i dodatków lepiej jest postawić na sprawdzone rozwiązania renomowanych producentów. Decydując się na zakup mozaik od specjalistów z https://listwy.online/mozaiki-gresowe/, mamy pewność, że wytrzymają one w każdej sytuacji oraz nie zabrudzą się ani nie nasiąkną wilgocią. 

Gres – mozaika na każdą okazję 

Mozaika gresowa może okazać się świetnym rozwiązaniem do urządzenia naszego lokum w wymarzony przez nas sposób – nie dość, że wygląda bardzo efektownie, to ma jeszcze inne właściwości, które czynią go dobrym wyborem. Jakie? Otóż gres mozaikowy nie zamarza ani nie nasiąka. W związku z tym może być równie skuteczny na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. To sprawia, że uniwersalność jest jedną z głównych zalet gresu. Mozaika podłogowa tego typu cechuje się niezwykłą odpornością na rysy oraz ścieranie. 

Skoro wiemy już jakie zalety mogą zagwarantować nam mozaiki gresowe i dlaczego warto o nich pomyśleć w kontekście wyposażenia naszego domu bądź mieszkania, przyjrzyjmy się teraz, jak gres mozaikowy odnajdzie się w naszych aranżacjach i do jakich wystrojów wnętrz wkomponuje się najlepiej?

Czarna mozaika gresowa – na balkon, podłogę i do nowoczesnej kuchni

Ze względu na to, że gres mozaikowy cechuje się niską nasiąkliwością, idealnie odnajdzie się wszędzie tam, gdzie kłopotliwe będzie zamontowanie innej ceramiki ze względu na ich podatność na zamarzanie i wilgoć. Mowa tutaj o balkonach czy tarasach, chociaż płytki gresowe odnajdą się także w łazience czy w kuchni. 

Jeśli zdecydujemy się na wybranie mozaiki gresowej, warto rozważyć jej czarny kolor. To rozwiązanie szczególnie będą sobie cenić miłośnicy minimalistycznego czy skandynawskiego stylu wnętrzarskiego, choć można ją także wpasować do aranżacji w stylu loftowym oraz art deco. 

Wszystko zależy od tego, na jaki konkretny rodzaj mozaiki gresowej się zdecydujemy, gdyż ich oferta na rynku jest niezwykle szeroka. Do wyboru mamy płyty gładkie lub z fakturą, co sprawi, że nadadzą się idealnie do wielu rodzajów pomieszczeń. Płytki fakturowane, z wyżłobieniami, świetnie powinny trafić w gusta miłośnikom wnętrzarskiej surowości. 

Świetne dodatki, które uczynią nasz gres mozaikowy jeszcze ciekawszym

Decydując się na mozaikę wykonaną z gresu, pamiętajmy, by nie zdominował on całej ściany swoim minimalistycznym wydźwiękiem, ponieważ w związku z tym otrzymamy zamiast spektakularnego efektu jednolitą, nieco nudną ścianę. Trochę lepiej spisuje się tutaj gres fakturowany, jednakże stawiając na mozaikę wykonaną z tego materiału, dobrze jest zwrócić uwagę na jakieś dodatki. Mogą one ożywić nasze wnętrze i sprawić, że całość będzie wyglądała bardziej interesująco, nie tracąc przy okazji swojego minimalistycznego uroku. 

Dodaj komentarz