Oto 3 główne błędy ogrodnicze, według ekspertów z zazieleniacze.pl

0

Jest wielu ekspertów, którzy wiedzą co nieco o łatwym i udanym ogrodnictwie. Przedstawiamy najczęstsze błędy, które zagrażają Twojemu ogrodowi.

szkodliwe nadmierne podlewanie ogrodu

szkodliwe nadmierne podlewanie ogrodu

Najważniejsze błędy ogrodnicze mogą nie być tym, o czym pomyślisz w pierwszej kolejności. Większość ludzi wyobraża sobie niedbałego ogrodnika, który nie podlewa, zaniedbuje wiosenne prace ogrodowe, takie jak pielenie, lub w inny sposób nie troszczy się wystarczająco o swój ogród. Często to wcale nie jest problem – wskazują eksperci z firmy zazieleniacze.pl.

Co więc może być największym problemem dla ogrodników?

1 NADMIERNE PODLEWANIE

To pierwszy i najbardziej śmiertelny błąd, forma zabijania roślin z dobrocią, którą popełnia tak wielu ogrodników. Zbyt duże podlewanie roślin zabije je, powodując gnicie korzeni, więc między roślinami, które są trochę suche i trochę zbyt mokre, zawsze wybieraj opcję suchą. „Zwykłe i proste, im więcej wody dasz roślinie, tym bardziej prawdopodobne jest, że padnie. O ile masz ochotę, NIE podlewaj swoich roślin, dopóki nie będziesz w 100% pewien, że są suche”. Jeśli naprawdę nie możesz powiedzieć, „kup miernik wilgotności. Wiem, że to wydaje się leniwe, ale to naprawdę pomaga!

2 NADMIERNE NAWOŻENIE

Jest to błąd pokrewny z podlewaniem, ponieważ ponownie zakłada, że więcej znaczy więcej, podczas gdy w przypadku roślin prawie nigdy nie ma to miejsca. Rośliny potrzebują wystarczającej ilości składników odżywczych, aby dobrze się rozwijać, a podawanie im większej ilości prawdopodobnie spowoduje nierównowagę chemiczną w glebie, która je zabije.

Eksperci przedstawiają analogię z niezdrową dietą: ludzie radzą sobie z nadmiernym jedzeniem, przynajmniej przez jakiś czas, ale rośliny nie: „Rośliny nie mają typowej amerykańskiej diety, w której jemy więcej, niż są w stanie znieść nasze żołądki. Rośliny są bardzo inteligentne i niezwykle wydajne pod względem ilości składników odżywczych, których potrzebują do wzrostu”. Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu nawozu i nie używaj więcej, nawet jeśli masz pokusę.

3. Natłok roślin na metr kwadratowy

Temu może być bardzo trudno się oprzeć osobom, które preferują gęste nasadzenia i naturalnie wyglądający ogród. Odnosi się to szczególnie do pomysłów na małe ogródki warzywne, jak zauważają eksperci: „Plony można ogromnie zmniejszyć, jeśli są stłoczone blisko siebie. Problem z tym wynika z braku składników odżywczych. Występuje niedobór i dlatego tylko kilka roślin będzie pobierać składniki odżywcze prowadzące do zmarnowania roślin, przestrzeni i zmniejszonej cyrkulacji powietrza między roślinami”.

Więc jeśli opakowanie nasion mówi, że potrzebujesz całych dwóch stóp na opakowanie, to jest to, czego potrzebuje ta konkretna roślina. Nie myśl, że ponieważ nasiona są małe, instrukcje muszą być błędne. Rośliny kwitnące lub owocujące potrzebują ogromnej ilości energii do rozwoju, więc daj im jak najwięcej miejsca.

Dodaj komentarz