Używaj świeczników jako donic ozdobnych

0

Zastanawiasz się, jak zamienić świecę w doniczkę? Używanie świeczników jako donic to świetny sposób na przekształcenie ładnych pojemników na świece w coś nowego.

świeczniki jako donice ozdobne

Teraz już możesz wykorzystać wszystkie swoje donice DIY, które pomogą Ci udekorować roślinami salon!

Używanie świeczników jako donic: co musisz wiedzieć!

Szybki post dzisiaj o prostym projekcie, który ostatnio zrobiłem. Mówię o tym, co musisz wiedzieć o używaniu świeczników jako donic! Jeśli jesteś taki jak ja, nienawidzisz wyrzucać tych ładnych świeczników, kiedy skończysz palić świecę. Dlaczego więc nie przerobić ich na coś nowego i zrobić z nich donice?

Sprawdź najnowszy, który upcyklingowałem poniżej. Była to ładna złota świeca z trzema knotami.  Zawsze można dobrze wykorzystać sadzarki tej wielkości do swoich rozmnożeń i mniejszych roślin. Myślę, że ten pojemnik dobrze nadaje się również do roślin zwisających. Więc czemu nie spróbować zrobić z tego coś pożytecznego!

Oto jak zamienić świecę w doniczkę!

Krok 1: Usuń wosk ze starej świecy

Gdy świeca się skończy, pozostanie jeszcze trochę wosku i podstawy knota. Aby łatwo to wyjąć bez topienia, mycia lub skrobania, po prostu włożyłem pojemnik do zamrażarki na około 15 minut.

Temperatura zamarzania powinna pomóc zestalonemu woskowi oddzielić się od wnętrza świecznika. Możesz mieć szczęście i po prostu odwrócić go do góry nogami i wosk wypadnie, ja musiałem użyć łyżki, aby rozdrobnić go na kilka kawałków. Pękł dość łatwo i wyszedł.

Jeśli nie masz szczęścia z zamrażaniem w usuwaniu starego wosku tą metodą,  to skorzystaj z bardziej szczegółowego opisu usuwania starego wosku ze szklanych słoików. Dłużej to trwa, możesz po prostu podgrzać kilka litrów wody w garnku lub patelni i ustawić szklany lub inny żaroodporny pojemnik na świece w wodzie.

Woda nie musi się gotować, wystarczy, że będzie trochę gorąca, aby wosk mógł się stopić. Możesz użyć uchwytów do garnków, aby podnieść świecznik i wrzucić kawałki wosku i spalonego knota do kawałka folii aluminiowej. Możesz użyć ręcznika papierowego, aby zetrzeć nadmiar, a gdy wszystko ostygnie, możesz po prostu wyszorować pojemnik wewnątrz i na zewnątrz za pomocą mydła i wody.

Krok 2: Dodaj drenaż i posadź!

Ponieważ świecznik nie ma wbudowanego drenażu, dodałem trochę perlitu  na dnie. Jeśli nie masz perlitu, wystarczą małe kamienie. Przeczytaj więcej o tym, jak dodać drenaż do donic — jest to przydatna wskazówka, której możesz użyć podczas upcyklingu nietradycyjnych przedmiotów do donic! Mam też posty na tym blogu o tym, jak wywiercić uchwyty drenażowe w ceramice i betonie , jeśli chcesz dodać otwory.

Dodaj trochę ziemi i posadź roślinę i gotowe! Użyłem kilku świeżo rozmnożonych sadzonek , mogą to być również sukulenty.

Dodaj komentarz