Donice z aluminium – właściwości i zastosowanie

Donice z aluminium – właściwości i zastosowanie

27 lutego, 2021 1 przez admin

Aluminium stanowi składnik 8% skorupy ziemskiej, jest drugim metalem, jeśli chodzi o zakres zastosowań. Jest zdecydowanie lżejszy od stali. Ciężar elementu wykonanego z aluminium ma jedynie 1/3 wagi elementu wykonanego ze stali. Obecnie trudno byłoby nam wyobrazić sobie przemysł samochodowy bez udziału aluminium. Metal znacząco wpływa na redukcję masy pojazdów i przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa i emisji spalin z zachowaniem parametrów bezpieczeństwa konstrukcji.Aluminium doskonale przewodzi prąd elektryczny i posiada bardzo dobrą odpornością na korozję oraz posiada dobry wskaźnik jakości do ciężaru. Dzięki swoim zdolnościom metal ten ma zastosowanie we wszystkich sektorach przemysłu.

Aluminium to obok stali jeden z najczęściej stosowanych metali w budownictwie do produkcji kształtowników, blach czy okien. Jest plastycznym, łatwym do przetwarzania, umożliwiającym wytworzenie dowolnego kształtu, lekkim i wytrzymałym metalem o srebrzystej barwie. Dzięki wielu pozytywnym cechom jest wykorzystywany do produkcji donic, które są odporne na światło słoneczne (deszcz, śnieg, wiatr, silne promieniowanie słoneczne) oraz pleśń i grzyby. Donice aluminiowe są łatwe do utrzymania w czystości, jednak do ich przetarcia nie należy używać środków na bazie kwasu czy octu. Aluminium posiada wiele właściwości, które są umiejętnie wykorzystywane w procesach projektowania i wytwarzania produktów, czyniąc ten materiał bardzo atrakcyjnym ze względów konstrukcyjnych.

Donice na stelażu, to jedna z form zastosowania blachy i kształtownika z aluminium. To krzyk mody ostatnich czasów, kwiaty czy krzewy prezentowane na wysokości wzroku są zauważalne i wyróżniają się na tle innych mebli, które stanowią kompleksowy wystrój naszego salonu czy też przestrzeni biurowej. Doskonale prezentują się również w ogrodzie, jak na tarasie i wewnątrz innych pomieszczeń. To rozwiązanie polecane dla miłośników nieoczywistych form w dekoracjach użytkowych. Donice z aluminium są pokrywane powłoką antykorozyjną i malowane proszkowo na dowolne kolory z palety RAL. Bogactwo kolorów, rodzajów i gabarytów to cechy donic aluminiowych, które od jakiegoś czasu wkraczają na rynek.

Nie potrzebują dodatków, już same w sobie są wyrazistym elementem dekoracyjnym i pozwalają tworzyć niezwykle ciekawe wizualizacje. Rośliny wyeksponowane w donicach aluminiowych nabierają niezwykle szlachetnego obrazu, a zaprojektowane w stylu minimalistycznym cechują się prostotą i funkcjonalnością.