Intrygujące donice ogrodowe z blachy corten

Intrygujące donice ogrodowe z blachy corten

2 marca, 2021 0 przez admin

Stal Corten ma wiele zastosowań w projektowaniu ogrodów i krajobrazu. Jest również nazywany stalą cortenową, ponieważ tak skutecznie jest odporny na warunki atmosferyczne. Ma właściwości organiczne, które ewoluują, gdy stal zaczyna się starzeć. Kolory będą się zmieniać w zależności od reakcji stali, ostatecznie tworząc oranżową / rustykalną brązową patynę.

Zwykle donice ze stali corten będą dostarczane w stanie niezwietrzonym lub częściowo zwietrzałym. Po umieszczeniu na zewnątrz rozpocznie się proces starzenia. Proces ten trwa kilka miesięcy, a stal corten ma okres reaktywnej patyny od 3 do 4 miesięcy w zależności od lokalizacji i klimatu.

Podczas procesu wietrzenia stal cortenowa wytwarza węgiel spływający lub plamiący na sąsiednich materiałach, takich jak kamień lub beton.

Aby zmniejszyć to możliwe zabrudzenie, wszystkie produkty ze stali corten są dostarczane z małymi nóżkami. Podnoszenie produktu zapobieganie bezpośredniemu kontaktowi z materiałem podłogowym. Po początkowym okresie reaktywności stal cortenowa utwardzi się i samouszczelni z niewielkim lub zerowym wyciekiem węgla.

Proces starzenia stali corten jest integralną częścią tego produktu i jako taki dostawca nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody wyrządzone otaczającym materiałom w wyniku wypływu węgla z produktów ze stali corten.  Należy zabezpieczyć każdą powierzchnię, która może zostać uszkodzona podczas procesu starzenia.