Rozwijaj swój własny ogród ziołowy

0

Ogród ziołowy jest łatwy w uprawie i przynosi wiele korzyści zarówno Twojemu ogrodowi, jak i kuchni. Coraz więcej osób czerpie korzyści z uprawy własnej żywności, a domowe zioła są jedną z najłatwiejszych i najbardziej satysfakcjonujących upraw.

własny ogród ziołowy

Wiele ziół rozwija się, gdy są uprawiane w doniczce lub pojemniku, które pozwalają przenosić zioła odpowiednio do ich potrzeb, kiedy potrzebują więcej światła, albo pogoda jest nieodpowiednia.

 Z wykorzystaniem donic łatwo jest zagospodarować małą przestrzeń  i stworzyć atrakcyjne i aromatyczne środowisko. Duże donice zapewniają przestrzeń do wspólnego sadzenia ziół i tworzenia pięknej, świeżej ekspozycji. Miękkie zioła, takie jak bazylia, szczypiorek i kolendra, są popularnym wyborem wśród ziół uprawianych w domu, ponieważ świetnie podnoszą walory smakowe potraw kiedy są świeże.

Uprawa bazylii

Bazylia jest podstawowym ziołem wielu potraw i najlepiej spożywać ją na świeżo. Bazylia dobrze rośnie w pojemnikach i rozwija się w dobrze osuszonej, bogatej glebie. Latem ważne jest regularne zbieranie liści, aby stymulować wzrost.

Uprawa szczypiorku

Szczypiorek rozwija się w dużej ilości światła słonecznego, ale może rosnąć w większości środowisk. Szczypiorek świetnie wygląda na wystawie, ponieważ wytwarza jasne, jadalne kwiaty. Regularne przycinanie pąków kwiatowych zachęca roślinę szczypiorku do wzrostu.

Rosnąca mięt

Świeża mięta jest popularnym ziołem uprawianym w domu i szczególnie nadaje się do uprawy w pojemnikach, ponieważ usuwa obawy o korzenie rozprzestrzeniające się pod ziemią, które przeszkadzają innym roślinom. Mięta wymaga dużo wody, ale może rosnąć w miejscach zacienionych, dlatego ważne jest, aby nie przelać tej rośliny.

Uprawa pietruszki

Pietruszka jest ziołem o niskich wymaganiach konserwacyjnych, jeśli pozostawi się ją do wzrostu w odpowiednich warunkach. Ma niesamowity świeży smak i dobrze rośnie w pojemnikach na rośliny, wymaga bogatej gleby, aby dobrze rosnąć.

Uprawa tymianku

Tymianek może dorastać do wysokości 30 cm, jeśli pozostawi się go do wzrostu w słonecznym i osłoniętym miejscu. Tymianek wymaga podlewania tylko w suchych warunkach, więc jest to świetne pierwsze zioło do uprawy, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z ogrodnictwem.

Złote zasady uprawy ziół w pojemnikach

Po wybraniu ziół, które chcesz uprawiać, zawsze pamiętaj o tych krótkich wskazówkach:

  1. Podlewaj je – jeśli warunki są suche, niektóre zioła mogą wymagać dodatkowego podlewania
  2. Zapewnij korzeniom odpowiedni drenaż – upewnij się, że twój pojemnik ma taką możliwość
  3. Zapewnij bezpośrednie światło słoneczne – większość ziół wymaga co najmniej 4-6 godzin bezpośredniego światła każdego dnia
  4. Przycinaj je regularnie, aby pobudzić wzrost

Kup ziołowe stoły ogrodowe

Wszystkie nowoczesne  ogrody ziołowe  zostały zaprojektowane tak, aby stały wysoko, aby ułatwić uprawę i zbieranie ziół. Każda donica stołowa jest wykonana z wysokiej jakości włókna szklanego i jest dostępna w różnych rozmiarach i różnych kolorach RAL, aby pasowała do Twojego ogrodu lub przestrzeni na zewnątrz. Poinformuj nas o swoich  potrzebach już dziś na naszym blogu lub forum!

Dodaj komentarz